C0805X223F4JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X223F4JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.022UF 16V U2J 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.37868
Листови со податоци онлајн
C0805X223F4JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.022 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y5000473MXT

1825Y5000473MXT

Syfer

CAP CER 0.047UF 500V X7R 1825

На залиха: 73.079

$1.50520

GRT21BR70J106KE13L

GRT21BR70J106KE13L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.513.317

$0.06608

CGA5L3X8R1H105M160AB

CGA5L3X8R1H105M160AB

TDK Corporation

CAP CER 1UF 50V X8R 1206

На залиха: 147.058

$0.68000

C420C273K2R5TA

C420C273K2R5TA

KEMET

CAP CER 0.027UF 200V X7R AXIAL

На залиха: 661.025

$0.15128

C324C511FAG5TA

C324C511FAG5TA

KEMET

CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 188.033

$0.53182

CU10Y14R7BAT2A

CU10Y14R7BAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 01005

На залиха: 2.029.220

$0.04928

1808J0160122MDT

1808J0160122MDT

Syfer

CAP CER 1200PF 16V X7R 1808

На залиха: 239.526

$0.41749

0603Y0250470KFT

0603Y0250470KFT

Syfer

CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 430.292

$0.23240

1812Y6300563KXR

1812Y6300563KXR

Syfer

CAP CER 0.056UF 630V X7R 1812

На залиха: 119.600

$0.83612

GRM219R71C124MA01D

GRM219R71C124MA01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 2.789.400

$0.03585

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв