C315C120KAG5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C315C120KAG5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.10633
Листови со податоци онлајн
C315C120KAG5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.183" (4.66mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C320C512G2G5TA

C320C512G2G5TA

KEMET

CAP CER 5100PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

1825Y0100470JCT

1825Y0100470JCT

Syfer

CAP CER 47PF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 47.111

$2.33490

2225Y1000273FCR

2225Y1000273FCR

Syfer

CAP CER 0.027UF 100V C0G 2225

На залиха: 8.859

$12.41604

C322C510F3G5TA

C322C510F3G5TA

KEMET

CAP CER 51PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 188.033

$0.53182

1210Y6300273JXR

1210Y6300273JXR

Syfer

CAP CER 0.027UF 630V X7R 1210

На залиха: 183.718

$0.54431

2225Y2000182FCT

2225Y2000182FCT

Syfer

CAP CER 1800PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 10.698

$10.28202

C1206C222M8HAC7800

C1206C222M8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 2.2NF 10V ULTRA STA

На залиха: 4.233.700

$0.02362

1808J2000150MDR

1808J2000150MDR

Syfer

CAP CER 15PF 200V X7R 1808

На залиха: 252.480

$0.39607

VJ0805Y123KXJAP

VJ0805Y123KXJAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.012UF 16V X7R 0805

На залиха: 2.376.425

$0.04208

GCJ188R72A152MA01D

GCJ188R72A152MA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 3.843.197

$0.02602

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв