1210J0630182KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0630182KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1800PF 63V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.34758
Листови со податоци онлајн
1210J0630182KXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C328C569DAG5TA

C328C569DAG5TA

KEMET

CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 364.458

$0.27438

0805J0100181MXR

0805J0100181MXR

Syfer

CAP CER 180PF 10V X7R 0805

На залиха: 891.901

$0.11212

C0603C821J5GACTU

C0603C821J5GACTU

KEMET

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

VJ0603Y681MXJAP

VJ0603Y681MXJAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 16V X7R 0603

На залиха: 2.798.768

$0.03573

UHV-242A

UHV-242A

TDK Corporation

CAP CER 200PF 40KV Z5T DISK

На залиха: 1.900

$68.41000

1210Y1000122KAT

1210Y1000122KAT

Syfer

CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 142.730

$0.70062

VJ0603A2R7DXXPW1BC

VJ0603A2R7DXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 16.835.016

$0.00594

C316C622G1G5TA7301

C316C622G1G5TA7301

KEMET

CAP CER 6200PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

C0402C132M8JACAUTO

C0402C132M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 1300PF 10V U2J 0402

На залиха: 3.156.565

$0.03168

1210J0500122GAT

1210J0500122GAT

Syfer

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 97.482

$1.12841

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв