1210Y0160824MXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y0160824MXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.82UF 16V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.63239
Листови со податоци онлајн
1210Y0160824MXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.82 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0630822KER

1210Y0630822KER

Syfer

CAP CER 8200PF 63V X7R 1210

На залиха: 181.567

$0.55076

1825Y1K20683MXT

1825Y1K20683MXT

Syfer

CAP CER 0.068UF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 49.531

$2.22079

1812J0160183KFT

1812J0160183KFT

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 79.915

$1.37645

LMK107SD223JA-T

LMK107SD223JA-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 0.022UF 10V 0603

На залиха: 238.095

$0.42000

1808Y0250391KCT

1808Y0250391KCT

Syfer

CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 306.579

$0.32618

CKC33C822FCGAC7210

CKC33C822FCGAC7210

KEMET

KC-LINK 3640 8.2NF 500VDC C0G

На залиха: 10.060

$10.93400

1812Y1K50122KCT

1812Y1K50122KCT

Syfer

CAP CER 1200PF 1.5KV C0G 1812

На залиха: 105.004

$0.95234

C0805T689D1GALTU

C0805T689D1GALTU

KEMET

CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805

На залиха: 527.009

$0.18975

1825J0500392FCR

1825J0500392FCR

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 19.681

$7.11326

1206J2K00101KXT

1206J2K00101KXT

Syfer

CAP CER 100PF 2KV X7R 1206

На залиха: 116.279

$0.86000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв