VJ0603D130FXAAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603D130FXAAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.73150
Листови со податоци онлајн
VJ0603D130FXAAP PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:13 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0630332GAT

1206Y0630332GAT

Syfer

CAP CER 3300PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 122.340

$0.81739

1812Y6300683KXR

1812Y6300683KXR

Syfer

CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812

На залиха: 119.600

$0.83612

C1210C471K5HACAUTO

C1210C471K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 470PF 50V ULTRA STA

На залиха: 2.044.571

$0.04891

0603Y0250220KFT

0603Y0250220KFT

Syfer

CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 442.732

$0.22587

CKC18X562GCGACAUTO

CKC18X562GCGACAUTO

KEMET

KC-LINK 1812 5.6NF 500VDC C0G

На залиха: 69.002

$1.59415

C0805C110G3HAC7800

C0805C110G3HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 11PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 5.035.246

$0.01986

VJ0805D152MXXAJ

VJ0805D152MXXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 351.172

$0.28476

2225J1K20471KXT

2225J1K20471KXT

Syfer

CAP CER 470PF 1.2KV X7R 2225

На залиха: 43.029

$2.55641

1812J5000121JFT

1812J5000121JFT

Syfer

CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

C1210X479C5HACAUTO

C1210X479C5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 4.7PF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.030.396

$0.09705

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв