C320C751G3G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C320C751G3G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 750PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.31055
Листови со податоци онлајн
C320C751G3G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:750 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.290" (7.36mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0250274MXR

1812J0250274MXR

Syfer

CAP CER 0.27UF 25V X7R 1812

На залиха: 129.332

$0.77320

2225J0250104JCT

2225J0250104JCT

Syfer

CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 35.140

$3.41484

1812J0630122KFT

1812J0630122KFT

Syfer

CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

0805Y2000121FCR

0805Y2000121FCR

Syfer

CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 156.230

$0.64008

TVS042CG8R3BC-W

TVS042CG8R3BC-W

TAIYO YUDEN

CAP CER 8.3PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 1.515.151

$0.06600

1812J0250824KXT

1812J0250824KXT

Syfer

CAP CER 0.82UF 25V X7R 1812

На залиха: 107.735

$1.02102

1808J0500561JDR

1808J0500561JDR

Syfer

CAP CER 560PF 50V X7R 1808

На залиха: 171.479

$0.58316

CC1206JRX7R0BB103

CC1206JRX7R0BB103

Yageo

CAP CER 10000PF 100V X7R 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

GRJ21BR61E106KE01K

GRJ21BR61E106KE01K

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 384.615

$0.26000

1812Y1K00102GFT

1812Y1K00102GFT

Syfer

CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 50.935

$2.15959

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв