FA16X7R2A154KNU00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FA16X7R2A154KNU00
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.22396
Листови со податоци онлајн
FA16X7R2A154KNU00 PDF
 • серија:FA
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.15 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
 • висина - седење (макс):0.236" (6.00mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J1K50221KXR

1808J1K50221KXR

Syfer

CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1808

На залиха: 253.819

$0.39398

1210Y0160123GCT

1210Y0160123GCT

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 104.727

$1.05034

0805Y0160333MXT

0805Y0160333MXT

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V X7R 0805

На залиха: 565.355

$0.17688

2225Y0250334GCT

2225Y0250334GCT

Syfer

CAP CER 0.33UF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 10.190

$10.79386

1808Y0250472FCR

1808Y0250472FCR

Syfer

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 107.824

$1.02018

1825J0500334MXR

1825J0500334MXR

Syfer

CAP CER 0.33UF 50V X7R 1825

На залиха: 58.626

$1.87627

1825J2500180JCR

1825J2500180JCR

Syfer

CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1825

На залиха: 49.344

$2.22922

0603J0160333KDR

0603J0160333KDR

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603

На залиха: 549.118

$0.18211

0603J1002P00CQT

0603J1002P00CQT

Syfer

CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 385.237

$0.25958

C0603C512F8JAC7867

C0603C512F8JAC7867

KEMET

CAP CER 5100PF 10V U2J 0603

На залиха: 281.579

$0.35514

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв