VJ1812A271JBCAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1812A271JBCAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 270PF 200V NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.57600
Листови со податоци онлајн
VJ1812A271JBCAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.086" (2.18mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C317C300FAG5TA7301

C317C300FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 228.320

$0.43798

12066D476MAT2A

12066D476MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 47UF 6.3V X5R 1206

На залиха: 116.279

$0.86000

GCM1555C1H9R7DA16D

GCM1555C1H9R7DA16D

TOKO / Murata

CAP CER 9.7PF 50V NP0 0402

На залиха: 7.401.924

$0.01351

12061C154KAT2A

12061C154KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206

На залиха: 1.289.823

$0.07753

0805J0250101KDR

0805J0250101KDR

Syfer

CAP CER 100PF 25V X7R 0805

На залиха: 574.085

$0.17419

VJ0603Y273JXJAC

VJ0603Y273JXJAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.027UF 16V X7R 0603

На залиха: 1.793.078

$0.05577

2225Y0250470GFT

2225Y0250470GFT

Syfer

CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 19.281

$7.26096

CGA2B2C0G1H391J050BA

CGA2B2C0G1H391J050BA

TDK Corporation

CAP CER 390PF 50V C0G 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C967U472MYWDCAWL40

C967U472MYWDCAWL40

KEMET

CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL

На залиха: 629.128

$0.15895

VJ0805Y471JXBMP

VJ0805Y471JXBMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 100V X7R 0805

На залиха: 1.122.334

$0.08910

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв