MA0805CG821F500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MA0805CG821F500
Производителот
Meritek
Опис
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.09620
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603C472M8JAC7867

C0603C472M8JAC7867

KEMET

CAP CER 4700PF 10V U2J 0603

На залиха: 4.020.908

$0.02487

RCE5C2A271J0K1H03B

RCE5C2A271J0K1H03B

TOKO / Murata

CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 687.049

$0.14555

MA1206CG1R5D500

MA1206CG1R5D500

Meritek

CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 2.207.505

$0.04530

0805J0500683MDT

0805J0500683MDT

Syfer

CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805

На залиха: 357.385

$0.27981

2220J0250680FFR

2220J0250680FFR

Syfer

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 10.617

$10.36028

1808YA250821MXTPY2

1808YA250821MXTPY2

Syfer

CAP CER 820PF 250V X7R 1808

На залиха: 89.461

$1.22958

1206J0100822JXR

1206J0100822JXR

Syfer

CAP CER 8200PF 10V X7R 1206

На залиха: 464.986

$0.21506

C0603C0G1E3R3B030BG

C0603C0G1E3R3B030BG

TDK Corporation

CAP CER 3.3PF 25V C0G 0201

На залиха: 476.190

$0.21000

C0402C131K4HAC7867

C0402C131K4HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 130PF 16V ULTRA STA

На залиха: 12.269.938

$0.00815

C410C682K5G5TA

C410C682K5G5TA

KEMET

CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 693.433

$0.14421

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв