VJ0402D200FXXAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402D200FXXAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.93694
Листови со податоци онлајн
VJ0402D200FXXAP PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:20 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.61mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CBR04C160F5GAC

CBR04C160F5GAC

KEMET

CAP CER 16PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 256.410

$0.39000

GCE216R72A122MA01D

GCE216R72A122MA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 762.311

$0.13118

1825Y6300331MXT

1825Y6300331MXT

Syfer

CAP CER 330PF 630V X7R 1825

На залиха: 72.281

$1.52183

1210J1K50392JXR

1210J1K50392JXR

Syfer

CAP CER 3900PF 1.5KV X7R 1210

На залиха: 199.892

$0.50027

2225Y1K20682JCR

2225Y1K20682JCR

Syfer

CAP CER 6800PF 1.2KV C0G 2225

На залиха: 39.680

$3.02414

1206Y5000470JAR

1206Y5000470JAR

Syfer

CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 321.957

$0.31060

VJ1206A270GLBAJ32

VJ1206A270GLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 27 PF 100V NP0(C0G) 1206

На залиха: 125.732

$0.79534

C1206C111J1HAC7800

C1206C111J1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 110PF 100V ULTRA ST

На залиха: 4.430.660

$0.02257

MA0805CG821F500

MA0805CG821F500

Meritek

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.039.501

$0.09620

C0603C472M8JAC7867

C0603C472M8JAC7867

KEMET

CAP CER 4700PF 10V U2J 0603

На залиха: 4.020.908

$0.02487

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв