1812Y0630683MDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0630683MDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.068UF 63V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.05844
Листови со податоци онлајн
1812Y0630683MDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J5K00100GCT

1812J5K00100GCT

Syfer

CAP CER 10PF 5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 116.915

$0.85532

QCCF251Q240J1GV002T

QCCF251Q240J1GV002T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 2.221.728

$0.04501

C1206C131M4HAC7800

C1206C131M4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 130PF 16V ULTRA STA

На залиха: 4.599.816

$0.02174

UMK105SL181KV-F

UMK105SL181KV-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 180PF 50V SL/GP 0402

На залиха: 5.931.198

$0.01686

C1210C102K1RAC7800

C1210C102K1RAC7800

KEMET

CAP CER 1000PF 100V X7R 1210

На залиха: 151.515

$0.66000

C1206X271K4HACAUTO

C1206X271K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 270PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.957.713

$0.05108

VJ1206A152JLCAJ32

VJ1206A152JLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500 PF 200V NP0(C0G) 12

На залиха: 186.521

$0.53613

VJ0805A561KXJPW1BC

VJ0805A561KXJPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.447.980

$0.04085

2225Y6300152FCR

2225Y6300152FCR

Syfer

CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 2225

На залиха: 18.775

$6.92384

1206J0250822FFR

1206J0250822FFR

Syfer

CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 69.189

$1.58984

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв