VJ0603Y102JXAAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603Y102JXAAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06591
Листови со податоци онлајн
VJ0603Y102JXAAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y5000471KET

1812Y5000471KET

Syfer

CAP CER 470PF 500V X7R 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

0505J1000750GQT

0505J1000750GQT

Syfer

CAP CER 75PF 100V C0G/NP0 0505

На залиха: 102.417

$0.97640

VJ0805D561KXBAJ

VJ0805D561KXBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 200.000

$0.50000

1825J2000273JCR

1825J2000273JCR

Syfer

CAP CER 0.027UF 200V C0G 1825

На залиха: 34.377

$3.49062

1206J1K20681KXT

1206J1K20681KXT

Syfer

CAP CER 680PF 1.2KV X7R 1206

На залиха: 527.009

$0.18975

QCCT102Q3R0D1GV001E

QCCT102Q3R0D1GV001E

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 1.159.958

$0.08621

C0603C432G4JAC7867

C0603C432G4JAC7867

KEMET

CAP CER 4300PF 16V U2J 0603

На залиха: 753.806

$0.13266

12063A682GAT2A

12063A682GAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 278.644

$0.35888

1206J2500470JFR

1206J2500470JFR

Syfer

CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 343.689

$0.29096

C1210C131G8HAC7800

C1210C131G8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 130PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.449.485

$0.06899

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв