0603J0501P20DAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0501P20DAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.18064
Листови со податоци онлајн
0603J0501P20DAT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.2 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CC0603KPX7R9BB151

CC0603KPX7R9BB151

Yageo

CAP CER X7R 0603

На залиха: 11.834.319

$0.00845

0805J1000103KXT

0805J1000103KXT

Syfer

CAP CER 10000PF 100V X7R 0805

На залиха: 625.351

$0.15991

1111Y3000331FQT

1111Y3000331FQT

Syfer

CAP CER 330PF 300V C0G/NP0 1111

На залиха: 31.005

$3.87030

1210Y6300820KCT

1210Y6300820KCT

Syfer

CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 1210

На залиха: 328.936

$0.30401

1111Y1500160KQT

1111Y1500160KQT

Syfer

CAP CER 16PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 120.723

$0.82834

0603Y2000682JXT

0603Y2000682JXT

Syfer

CAP CER 6800PF 200V X7R 0603

На залиха: 561.230

$0.17818

C0603X752G8HACAUTO

C0603X752G8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 7.5NF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.246.181

$0.04452

1206J0630101KAR

1206J0630101KAR

Syfer

CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 381.664

$0.26201

0805J2500330GUT

0805J2500330GUT

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 113.173

$0.88360

1808J2000560JCT

1808J2000560JCT

Syfer

CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 311.303

$0.32123

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв