HC0603CG221J201

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HC0603CG221J201
Производителот
Meritek
Опис
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02640
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:HC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y5000121JCR

1808Y5000121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 254.647

$0.39270

C1206C333M3RECAUTO

C1206C333M3RECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 33NF 25V X7R 20%

На залиха: 2.614.379

$0.03825

C320C104G5G5TA

C320C104G5G5TA

KEMET

CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 68.431

$1.60744

VJ1210A562JLBAJ32

VJ1210A562JLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 5600 PF 100V NP0(C0G) 12

На залиха: 67.484

$1.63000

1808Y0250471JXT

1808Y0250471JXT

Syfer

CAP CER 470PF 25V X7R 1808

На залиха: 290.393

$0.34436

GCM21BR71H105MA03K

GCM21BR71H105MA03K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.593.371

$0.06276

0805J0250181KXT

0805J0250181KXT

Syfer

CAP CER 180PF 25V X7R 0805

На залиха: 773.993

$0.12920

1206J0500392FCT

1206J0500392FCT

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 109.017

$1.00901

0603Y0500151JET

0603Y0500151JET

Syfer

CAP CER 150PF 50V X7R 0603

На залиха: 490.460

$0.20389

C1812X683K4JACAUTO

C1812X683K4JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.068UF 16V U2J 1812

На залиха: 238.606

$0.41910

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв