TMK063CH040CT-F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TMK063CH040CT-F
Производителот
TAIYO YUDEN
Опис
CAP CER 4PF 25V CH 0201
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01100
Листови со податоци онлајн
TMK063CH040CT-F PDF
 • серија:M
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:CH
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.013" (0.33mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C333C154K1G5TA

C333C154K1G5TA

KEMET

CAP CER RAD 150NF 100V C0G 10%

На залиха: 103.468

$0.96648

C420C511G3G5TA7200

C420C511G3G5TA7200

KEMET

CAP CER 510PF 25V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 619.041

$0.16154

1812Y0500333JCT

1812Y0500333JCT

Syfer

CAP CER 0.033UF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 77.944

$1.41126

0805J2000121KCR

0805J2000121KCR

Syfer

CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 602.337

$0.16602

1825J0250330GCR

1825J0250330GCR

Syfer

CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 1825

На залиха: 31.524

$3.80660

1808Y2500150KFR

1808Y2500150KFR

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 200.565

$0.49859

C335C224J5G5TA

C335C224J5G5TA

KEMET

CAP CER RAD 220NF 50V C0G 5%

На залиха: 100.474

$0.99528

HC0603CG221J201

HC0603CG221J201

Meritek

CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 3.787.878

$0.02640

1808Y5000121JCR

1808Y5000121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 254.647

$0.39270

C1206C333M3RECAUTO

C1206C333M3RECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 33NF 25V X7R 20%

На залиха: 2.614.379

$0.03825

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв