1206J2504P70CCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J2504P70CCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.26276
Листови со податоци онлајн
1206J2504P70CCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D201KXXAT

VJ0805D201KXXAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 200PF 25V NP0 0805

На залиха: 388.817

$0.25719

1210J0160391FCR

1210J0160391FCR

Syfer

CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 78.500

$1.40126

1812Y0250561KCR

1812Y0250561KCR

Syfer

CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 139.536

$0.71666

C1812C132F5HAC7800

C1812C132F5HAC7800

KEMET

CAP CER 1812 1.3NF 50V ULTRA STA

На залиха: 245.814

$0.40681

1210Y1K50221FCR

1210Y1K50221FCR

Syfer

CAP CER 220PF 1.5KV C0G/NP0 1210

На залиха: 78.926

$1.39370

1825Y0160224MXT

1825Y0160224MXT

Syfer

CAP CER 0.22UF 16V X7R 1825

На залиха: 56.142

$1.95931

C324C822F2G5TA7301

C324C822F2G5TA7301

KEMET

CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

$1.10647

0603Y050P820DCT

0603Y050P820DCT

Syfer

CAP CER 0.82PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 765.755

$0.13059

1812J1K00393JDT

1812J1K00393JDT

Syfer

CAP CER 0.039UF 1KV X7R 1812

На залиха: 69.960

$1.57232

CBR04C159A1GAC

CBR04C159A1GAC

KEMET

CAP CER 1.5PF 100V NP0 0402

На залиха: 863.483

$0.11581

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв