1206J2000104MDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J2000104MDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.47268
Листови со податоци онлајн
1206J2000104MDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y2008P20DCR

1210Y2008P20DCR

Syfer

CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 223.723

$0.44698

2225J0160150JFT

2225J0160150JFT

Syfer

CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 32.502

$3.69208

0805J0250101JDR

0805J0250101JDR

Syfer

CAP CER 100PF 25V X7R 0805

На залиха: 475.714

$0.21021

CKC18C512JWGAC7210

CKC18C512JWGAC7210

KEMET

KC-LINK 1812 5.1NF 650VDC C0G

На залиха: 101.081

$1.08823

1206J2000301GQT

1206J2000301GQT

Syfer

CAP CER 300PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 96.564

$1.13914

C0805C430G3HAC7800

C0805C430G3HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 43PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 4.833.252

$0.02069

C1206X184M3JAC7800

C1206X184M3JAC7800

KEMET

CAP CER 0.18UF 25V U2J 1206

На залиха: 377.600

$0.26483

VJ0805V473MXQCW1BC

VJ0805V473MXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.047UF 10V Y5V 0805

На залиха: 7.598.784

$0.01316

GCM033R71E272KE02D

GCM033R71E272KE02D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 18.181.818

$0.00550

1206J0633P90CCR

1206J0633P90CCR

Syfer

CAP CER 3.9PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 369.153

$0.27089

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв