K471J10C0GF53L2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
K471J10C0GF53L2
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03960
Листови со податоци онлајн
K471J10C0GF53L2 PDF
 • серија:Mono-Kap™ K
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
 • висина - седење (макс):0.205" (5.20mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C325C910JAG5TA7301

C325C910JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 91PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

C333C473G5G5TA7301

C333C473G5G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 129.750

$0.77071

VJ0805D240MLCAC

VJ0805D240MLCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 24PF 200V NP0 0805

На залиха: 449.862

$0.22229

1210J0250333MDT

1210J0250333MDT

Syfer

CAP CER 0.033UF 25V X7R 1210

На залиха: 187.367

$0.53371

2225J5K00471JXT

2225J5K00471JXT

Syfer

CAP CER 470PF 5KV X7R 2225

На залиха: 86.214

$1.27589

C0805C220F8HAC7800

C0805C220F8HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 22PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 2.235.636

$0.04473

C328C301JAG5TA

C328C301JAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 300PF 250V C0G 5%

На залиха: 924.983

$0.10811

1210Y0250220FCR

1210Y0250220FCR

Syfer

CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 72.677

$1.51354

C1812X183K3JACAUTO

C1812X183K3JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.018UF 25V U2J 1812

На залиха: 193.565

$0.51662

CC0805FRNPO0BN750

CC0805FRNPO0BN750

Yageo

CAP CER NPO 0805

На залиха: 1.568.381

$0.06376

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв