CGA3E2X7R1C224M080AD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CGA3E2X7R1C224M080AD
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 0.22UF 16V 0603 EPOXY
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
3149
Единечната цена
$0.24000
Листови со податоци онлајн
CGA3E2X7R1C224M080AD PDF
 • серија:CGA
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Epoxy Mountable
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC, Epoxy
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.95mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805C0G250-4R7CNE

C0805C0G250-4R7CNE

Venkel LTD

CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 5.998.800

$0.01667

1812Y0250393MXR

1812Y0250393MXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 25V X7R 1812

На залиха: 146.933

$0.68058

0805Y0630272KDR

0805Y0630272KDR

Syfer

CAP CER 2700PF 63V X7R 0805

На залиха: 496.672

$0.20134

0505Y0632P40CQT

0505Y0632P40CQT

Syfer

CAP CER 2.4PF 63V C0G/NP0 0505

На залиха: 191.091

$0.52331

VJ1808A330JBGAT4X

VJ1808A330JBGAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 1KV NP0 1808

На залиха: 218.521

$0.45762

1206Y2000121JCR

1206Y2000121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 403.502

$0.24783

1210Y0250102KXT

1210Y0250102KXT

Syfer

CAP CER 1000PF 25V X7R 1210

На залиха: 257.221

$0.38877

1812J2K00271JXT

1812J2K00271JXT

Syfer

CAP CER 270PF 2KV X7R 1812

На залиха: 111.056

$0.90044

VJ1206Y153MXACW1BC

VJ1206Y153MXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206

На залиха: 1.553.518

$0.06437

1808YA250270KCTPY2

1808YA250270KCTPY2

Syfer

CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 120.681

$0.82863

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв