C0603C270J5GACTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C270J5GACTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
12703
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
C0603C270J5GACTU PDF
 • серија:SMD Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
06035U360FAT2A

06035U360FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 36PF 50V NP0 0603

На залиха: 1.262.626

$0.07920

0603Y0631P00DAT

0603Y0631P00DAT

Syfer

CAP CER 1PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 511.299

$0.19558

1210J1K00560KFT

1210J1K00560KFT

Syfer

CAP CER 56PF 1KV C0G/NP0 1210

На залиха: 229.436

$0.43585

C0805C682K2GECAUTO

C0805C682K2GECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 6.8NF 200V C0G

На залиха: 3.030.303

$0.03300

C0603X822F3JAC7867

C0603X822F3JAC7867

KEMET

CAP CER 8200PF 25V U2J 0603

На залиха: 254.401

$0.39308

K472K15X7RF5TL2

K472K15X7RF5TL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL

На залиха: 416.666

$0.24000

1808J0100102FCR

1808J0100102FCR

Syfer

CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 1808

На залиха: 106.737

$0.93688

GCQ1555C1H2R7CB01D

GCQ1555C1H2R7CB01D

TOKO / Murata

CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 333.333

$0.30000

2225J0630104KCT

2225J0630104KCT

Syfer

CAP CER 0.1UF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 32.398

$3.70386

0603Y0630123KET

0603Y0630123KET

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V X7R 0603

На залиха: 534.016

$0.18726

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв