LD035C221KAB2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LD035C221KAB2A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 220PF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.13706
Листови со податоци онлајн
LD035C221KAB2A PDF
 • серија:LD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J1000150GFR

1808J1000150GFR

Syfer

CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 129.493

$0.77224

1808Y1K00561JDT

1808Y1K00561JDT

Syfer

CAP CER 560PF 1KV X7R 1808

На залиха: 143.851

$0.69516

1812J0100222GCT

1812J0100222GCT

Syfer

CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 84.340

$1.30423

C5750X7R2E334K160KM

C5750X7R2E334K160KM

TDK Corporation

CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220

На залиха: 88.000

$1.25000

1825J2K00103MXR

1825J2K00103MXR

Syfer

CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825

На залиха: 74.075

$1.48497

C1210X7R6R3-476MNE

C1210X7R6R3-476MNE

Venkel LTD

CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210

На залиха: 285.388

$0.35040

1825J2000123KXT

1825J2000123KXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 200V X7R 1825

На залиха: 56.471

$1.94787

C1206C0G250-104KNE

C1206C0G250-104KNE

Venkel LTD

CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 533.333

$0.18750

C1206C474K5RACAUTO7210

C1206C474K5RACAUTO7210

KEMET

CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206

На залиха: 217.391

$0.46000

VJ0805A272JXBTW1BC

VJ0805A272JXBTW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 918.273

$0.10890

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв