CC1206MKX5R8BB106

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CC1206MKX5R8BB106
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
5601
Единечната цена
$0.55000
Листови со податоци онлајн
CC1206MKX5R8BB106 PDF
 • серија:CC
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X5R
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.071" (1.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0250562KXR

1210Y0250562KXR

Syfer

CAP CER 5600PF 25V X7R 1210

На залиха: 272.353

$0.36717

1808J2000392GFR

1808J2000392GFR

Syfer

CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 79.333

$1.38656

VJ0402D100FXAAP

VJ0402D100FXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 106.730

$0.93694

0505Y0630300FQT

0505Y0630300FQT

Syfer

CAP CER 30PF 63V C0G/NP0 0505

На залиха: 44.839

$2.45322

2220J1000561JCR

2220J1000561JCR

Syfer

CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 61.131

$1.79941

2220J1K00104KXR

2220J1K00104KXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220

На залиха: 63.067

$1.74415

1111Y1000332KQT

1111Y1000332KQT

Syfer

CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 54.174

$2.03046

C410C270FAG5TA7200

C410C270FAG5TA7200

KEMET

CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 769.112

$0.13002

C1206C821K5HACAUTO

C1206C821K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 820PF 50V ULTRA STA

На залиха: 3.168.567

$0.03156

VJ0603D2R1BXCAP

VJ0603D2R1BXCAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.1PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 363.240

$0.27530

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв