VJ0603D3R6CXCAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603D3R6CXCAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 3.6PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.16010
Листови со податоци онлајн
VJ0603D3R6CXCAJ PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.6 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J1K00680KDT

1812J1K00680KDT

Syfer

CAP CER 68PF 1KV X7R 1812

На залиха: 101.764

$1.08093

0805Y1000390JAT

0805Y1000390JAT

Syfer

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 469.175

$0.21314

C1210C331M5HACAUTO

C1210C331M5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 330PF 50V ULTRA STA

На залиха: 2.053.388

$0.04870

C317C229C3G5TA7301

C317C229C3G5TA7301

KEMET

CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 375.968

$0.26598

1812J0160270GCR

1812J0160270GCR

Syfer

CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 99.563

$1.10482

GCD216R71H182MA01D

GCD216R71H182MA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.671.402

$0.05983

CBR04C609C1GAC

CBR04C609C1GAC

KEMET

CAP CER 6PF 100V NP0 0402

На залиха: 416.666

$0.24000

2220J0100273KCR

2220J0100273KCR

Syfer

CAP CER 0.027UF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 51.569

$2.13304

VJ0603Y221MXQPW1BC

VJ0603Y221MXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 10V X7R 0603

На залиха: 5.102.040

$0.01960

C0805X201J1HAC7800

C0805X201J1HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 200PF 100V ULTRA ST

На залиха: 4.784.688

$0.02090

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв