1210J0630271FAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0630271FAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.10182
Листови со податоци онлајн
1210J0630271FAT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0402D3R6DLXAC

VJ0402D3R6DLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 926.011

$0.10799

2225Y0500820JFT

2225Y0500820JFT

Syfer

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 34.184

$3.51036

C1206X681M1HAC7800

C1206X681M1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 680PF 100V ULTRA ST

На залиха: 2.356.823

$0.04243

C318C132K3G5TA7301

C318C132K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1300PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

2225J0160682KFT

2225J0160682KFT

Syfer

CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 35.919

$3.34077

1206J3000101KQT

1206J3000101KQT

Syfer

CAP CER 100PF 300V C0G/NP0 1206

На залиха: 180.342

$0.55450

C0603X300F8HACAUTO

C0603X300F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 30PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 2.126.302

$0.04703

0805J0250182JDR

0805J0250182JDR

Syfer

CAP CER 1800PF 25V X7R 0805

На залиха: 475.714

$0.21021

C907U390JYSDAAWL50

C907U390JYSDAAWL50

KEMET

CAP CER 39PF 400VAC SL RAD

На залиха: 1.165.501

$0.08580

1808J0630330MDR

1808J0630330MDR

Syfer

CAP CER 33PF 63V X7R 1808

На залиха: 258.244

$0.38723

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв