C323C911F3G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C323C911F3G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 910PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.43798
Листови со податоци онлајн
C323C911F3G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:910 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.300" (7.62mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J2000390FUT

0603J2000390FUT

Syfer

CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 124.826

$0.80111

CDR31BP200BFZSAT

CDR31BP200BFZSAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 20PF 100V 1% BP 0805

На залиха: 113.261

$0.88291

C1206X122K8HAC7800

C1206X122K8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.2NF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.322.880

$0.04305

RCE5C2A122J0M1H03A

RCE5C2A122J0M1H03A

TOKO / Murata

CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 687.049

$0.14555

CKC21X912JDGAC7800

CKC21X912JDGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 9.1NF 1000VDC C0G

На залиха: 39.671

$3.02486

1808Y0250473KCR

1808Y0250473KCR

Syfer

CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 132.594

$0.75418

CC0603JRNPO0BN160

CC0603JRNPO0BN160

Yageo

CAP CER 16PF 100V C0G/NPO 0603

На залиха: 909.090

$0.11000

C0603X432K3JAC7867

C0603X432K3JAC7867

KEMET

CAP CER 4300PF 25V U2J 0603

На залиха: 1.480.165

$0.06756

C1210C106K3RACTU

C1210C106K3RACTU

KEMET

CAP CER 10UF 25V X7R 1210

На залиха: 156.250

$0.64000

GCM1885C2A2R7BA16D

GCM1885C2A2R7BA16D

TOKO / Murata

CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.650.709

$0.06058

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв