1808Y0500123MDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y0500123MDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.48260
Листови со податоци онлајн
1808Y0500123MDR PDF
  • серија:FlexiCap™
  • пакет:Tape & Reel (TR)
  • статус на дел:Active
  • капацитет:0.012 µF
  • толеранција:±20%
  • напон - номинален:50V
  • температурен коефициент:X7R
  • Работна температура:-55°C ~ 125°C
  • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
  • оценки:-
  • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
  • стапка на неуспех:-
  • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
  • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
  • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
  • висина - седење (макс):-
  • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
  • проред на олово:-
  • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y0500821JCT

1808Y0500821JCT

Syfer

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 282.286

$0.35425

0603J0250222JCT

0603J0250222JCT

Syfer

CAP CER 2200PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 588.720

$0.16986

0603Y2000182KER

0603Y2000182KER

Syfer

CAP CER 1800PF 200V X7R 0603

На залиха: 595.415

$0.16795

1808YA250101GCTSY2

1808YA250101GCTSY2

Syfer

CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 68.742

$1.60017

0603Y0507P50BQT

0603Y0507P50BQT

Syfer

CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 141.779

$0.70532

GCG188R92A273MA01D

GCG188R92A273MA01D

TOKO / Murata

CAP CER 0.027UF 100V X8R 0603

На залиха: 1.372.683

$0.07285

08052C821JAT2A

08052C821JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 820PF 200V X7R 0805

На залиха: 1.188.354

$0.08415

0603J0500392MDR

0603J0500392MDR

Syfer

CAP CER 3900PF 50V X7R 0603

На залиха: 660.632

$0.15137

0603J2001P10CUT

0603J2001P10CUT

Syfer

CAP CER 1.1PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 354.937

$0.28174

SR215C224KAT

SR215C224KAT

Elco (AVX)

CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 811.688

$0.12320

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв