2220Y0250561GFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y0250561GFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.23866
Листови со податоци онлајн
2220Y0250561GFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LMK325BJ226MMHP

LMK325BJ226MMHP

TAIYO YUDEN

CAP CER 22UF 10V X5R 1210

На залиха: 188.679

$0.53000

2225Y1K00563MDR

2225Y1K00563MDR

Syfer

CAP CER 0.056UF 1KV X7R 2225

На залиха: 36.937

$3.24870

C0805C139D5HACAUTO

C0805C139D5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1.3PF 50V ULTRA STA

На залиха: 4.933.399

$0.02027

06035AR82CAT2A

06035AR82CAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.82PF 50V NP0 0603

На залиха: 2.392.344

$0.04180

1210Y0630684MDR

1210Y0630684MDR

Syfer

CAP CER 0.68UF 63V X7R 1210

На залиха: 107.367

$1.02452

1808J2000151KDT

1808J2000151KDT

Syfer

CAP CER 150PF 200V X7R 1808

На залиха: 225.626

$0.44321

1825J6300823KXT

1825J6300823KXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 630V X7R 1825

На залиха: 57.667

$1.90748

1206Y2005P60BFT

1206Y2005P60BFT

Syfer

CAP CER 5.6PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 109.884

$0.91005

VJ0402D680GXXAP

VJ0402D680GXXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 160.973

$0.62122

1206Y1K00391KAR

1206Y1K00391KAR

Syfer

CAP CER 390PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 283.494

$0.35274

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв