GMC04X5R105K25NT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GMC04X5R105K25NT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
CAP CER 1UF 25V X5R 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
7870000
Единечната цена
$0.01390
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:GMC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X5R
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225J6300820JCR

2225J6300820JCR

Syfer

CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 2225

На залиха: 56.867

$1.93433

CGJ2B3X7R1H153K050BB

CGJ2B3X7R1H153K050BB

TDK Corporation

CAP CER 0.015UF 50V X7R 0402

На залиха: 555.555

$0.18000

SR211C103KAATR1

SR211C103KAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 188.679

$0.53000

1808Y2000274JXT

1808Y2000274JXT

Syfer

CAP CER 0.27UF 200V X7R 1808

На залиха: 114.135

$0.87615

1206J1000680FAR

1206J1000680FAR

Syfer

CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 100.411

$0.99590

1206Y1000220GAT

1206Y1000220GAT

Syfer

CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 179.862

$0.55598

1206Y2000473KXT

1206Y2000473KXT

Syfer

CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206

На залиха: 108.910

$1.01000

VJ1812Y682KBBAT4X

VJ1812Y682KBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 6800PF 100V X7R 1812

На залиха: 216.529

$0.46183

HC1808CG330J102

HC1808CG330J102

Meritek

CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 481.463

$0.20770

1206Y1K00151KXT

1206Y1K00151KXT

Syfer

CAP CER 150PF 1KV X7R 1206

На залиха: 487.876

$0.20497

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв