2225Y5K00152JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y5K00152JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1500PF 5KV X7R 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.44991
Листови со податоци онлајн
2225Y5K00152JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:5000V (5kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J0630680KCR

2220J0630680KCR

Syfer

CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 60.875

$1.80698

C0603C333M3VACTU

C0603C333M3VACTU

KEMET

CAP CER 0.033UF 25V Y5V 0603

На залиха: 1.793.400

$0.05576

QCCT102Q2R7C1GV001E

QCCT102Q2R7C1GV001E

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 1.100.352

$0.09088

04025C151JAT2A

04025C151JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 150PF 50V X7R 0402

На залиха: 263.157

$0.38000

C0805X752J5JAC7800

C0805X752J5JAC7800

KEMET

CAP CER 7500PF 50V U2J 0805

На залиха: 842.886

$0.11864

1812Y0160683JDT

1812Y0160683JDT

Syfer

CAP CER 0.068UF 16V X7R 1812

На залиха: 79.817

$1.37815

1825Y1000184JXT

1825Y1000184JXT

Syfer

CAP CER 0.18UF 100V X7R 1825

На залиха: 40.883

$2.69054

1210Y1000822JDR

1210Y1000822JDR

Syfer

CAP CER 8200PF 100V X7R 1210

На залиха: 145.363

$0.68793

VJ1825A151JBGAT4X

VJ1825A151JBGAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 150PF 1KV NP0 1825

На залиха: 107.569

$0.92963

VJ0402A6R8CXBAC

VJ0402A6R8CXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 218.904

$0.45682

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв