1206Y0500561KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0500561KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.22472
Листови со податоци онлајн
1206Y0500561KCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805X123K8JAC7800

C0805X123K8JAC7800

KEMET

CAP CER 0.012UF 10V U2J 0805

На залиха: 1.303.441

$0.07672

VJ1206A100GXAMC

VJ1206A100GXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 382.716

$0.26129

2220Y0250821GCR

2220Y0250821GCR

Syfer

CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 34.361

$3.49230

CKC18C473JWGAC7800

CKC18C473JWGAC7800

KEMET

KC-LINK 1812 47NF 650VDC C0G

На залиха: 65.465

$1.68028

C0805C393F4JAC7800

C0805C393F4JAC7800

KEMET

CAP CER 0.039UF 16V U2J 0805

На залиха: 120.486

$0.82997

2225J1000474MXT

2225J1000474MXT

Syfer

CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225

На залиха: 50.349

$2.18473

1210J2000222JXT

1210J2000222JXT

Syfer

CAP CER 2200PF 200V X7R 1210

На залиха: 209.912

$0.47639

C320C120K3G5TA7301

C320C120K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

C0805C103J4RECAUTO

C0805C103J4RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 10NF 16V X7R 5%

На залиха: 1.813.236

$0.05515

SR152A330GAR

SR152A330GAR

Elco (AVX)

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 209.130

$0.47817

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв