1825J1K20330FCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J1K20330FCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 33PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.71492
Листови со податоци онлајн
1825J1K20330FCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805X682J2RECAUTO

C0805X682J2RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 6.8NF 200V X7R 5%

На залиха: 1.273.236

$0.07854

1808Y0630152GCT

1808Y0630152GCT

Syfer

CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 196.652

$0.50851

GMC31X7R223K200NT

GMC31X7R223K200NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206

На залиха: 2.000.000

$0.05000

0603J0630100GCR

0603J0630100GCR

Syfer

CAP CER 10PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 474.721

$0.21065

C0603Z5U500-104MNP

C0603Z5U500-104MNP

Venkel LTD

CAP CER 0.1UF 50V Z5U 0603

На залиха: 13.333.333

$0.00750

GCJ21BR72A153MA01L

GCJ21BR72A153MA01L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.026.483

$0.09742

1210Y1000221FAT

1210Y1000221FAT

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 48.459

$2.26996

C0603C470J1HACAUTO

C0603C470J1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 47PF 100V ULTRA STA

На залиха: 6.226.650

$0.01606

VJ0805D511GLBAT

VJ0805D511GLBAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 136.653

$0.73178

1808Y6K00390KCT

1808Y6K00390KCT

Syfer

CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 1808

На залиха: 206.996

$0.48310

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв