1825Y1000155KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y1000155KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.41813
Листови со податоци онлајн
1825Y1000155KXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.5 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0502P20CAT

1206Y0502P20CAT

Syfer

CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 219.920

$0.45471

06036C221MAT2A

06036C221MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 220PF 6.3V X7R 0603

На залиха: 2.658.160

$0.03762

DE1B3RA471KJ4BN01F

DE1B3RA471KJ4BN01F

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 848.896

$0.11780

2225Y0160273MXR

2225Y0160273MXR

Syfer

CAP CER 0.027UF 16V X7R 2225

На залиха: 61.708

$1.78258

1808HC102MAT1A

1808HC102MAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808

На залиха: 404.040

$0.24750

VJ0402D6R2DXXAP

VJ0402D6R2DXXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.2PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 895.175

$0.11171

VJ1206Y224KXAAT

VJ1206Y224KXAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206

На залиха: 175.438

$0.57000

VJ2225A103JBEAT4X

VJ2225A103JBEAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 10000PF 500V NP0 2225

На залиха: 59.259

$1.85624

1812J0250682MDT

1812J0250682MDT

Syfer

CAP CER 6800PF 25V X7R 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

C324C169C3G5TA

C324C169C3G5TA

KEMET

CAP CER 1.6PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 352.472

$0.28371

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв