1206J0160563KDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J0160563KDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.056UF 16V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.32099
Листови со податоци онлајн
1206J0160563KDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.056 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J0160392KFT

1206J0160392KFT

Syfer

CAP CER 3900PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 230.372

$0.43408

C1210X111F5HACAUTO

C1210X111F5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 110PF 50V ULTRA STA

На залиха: 386.981

$0.25841

C1210C470K5HACAUTO

C1210C470K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 47PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 2.044.571

$0.04891

1825J0100100GCR

1825J0100100GCR

Syfer

CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 31.524

$3.80660

C322C823G5G5TA

C322C823G5G5TA

KEMET

CAP CER 0.082UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 73.245

$1.50180

1812J1000331JFT

1812J1000331JFT

Syfer

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 95.403

$1.15300

2220J2500683MXT

2220J2500683MXT

Syfer

CAP CER 0.068UF 250V X7R 2220

На залиха: 67.647

$1.62608

0505Y0500220FQT

0505Y0500220FQT

Syfer

CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 42.623

$2.58076

1825J5000103KXT

1825J5000103KXT

Syfer

CAP CER 10000PF 500V X7R 1825

На залиха: 73.406

$1.49851

12061C643JAT2A

12061C643JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.064UF 100V X7R 1206

На залиха: 1.430.410

$0.06991

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв