0603J3001P90HQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J3001P90HQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.9PF 300V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.51780
Листови со податоци онлајн
0603J3001P90HQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.9 pF
 • толеранција:±0.05pF
 • напон - номинален:300V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y5K00271FCT

2225Y5K00271FCT

Syfer

CAP CER 270PF 5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 20.697

$6.28110

VJ0805D1R3BXPAC

VJ0805D1R3BXPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.3PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 179.646

$0.55665

0805Y5000101GQT

0805Y5000101GQT

Syfer

CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 109.984

$1.00014

VJ0603D1R8CLAAJ

VJ0603D1R8CLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 680.133

$0.14703

06033C333J4Z2A

06033C333J4Z2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603

На залиха: 1.091.345

$0.09163

HC0805CG0R5C501

HC0805CG0R5C501

Meritek

CAP CER 0.5PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.577.319

$0.03880

WKP331MCPTE0KR

WKP331MCPTE0KR

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 330PF 760VAC Y5U RADIAL

На залиха: 392.356

$0.25487

1812Y2000123JXT

1812Y2000123JXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 200V X7R 1812

На залиха: 105.465

$0.94818

1825J0160470KCR

1825J0160470KCR

Syfer

CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 54.576

$2.01553

1206Y1000183JER

1206Y1000183JER

Syfer

CAP CER 0.018UF 100V X7R 1206

На залиха: 260.030

$0.38457

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв