C1206X562K5HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X562K5HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 5.6NF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05779
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.047" (1.20mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C316C689CAG5TA7301

C316C689CAG5TA7301

KEMET

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 375.968

$0.26598

0805J5005P60DCR

0805J5005P60DCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 877.963

$0.11390

0805J0632P40DQT

0805J0632P40DQT

Syfer

CAP CER 2.4PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 236.529

$0.42278

C0402C431M3JACAUTO

C0402C431M3JACAUTO

KEMET

CAP CER 430PF 25V U2J 0402

На залиха: 2.882.675

$0.03469

VJ1206A561JLCAJ32

VJ1206A561JLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 560 PF 200V NP0(C0G) 120

На залиха: 190.526

$0.52486

VJ0603D1R6BLCAC

VJ0603D1R6BLCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.6PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 363.240

$0.27530

GQM22M5C2H5R6DB01L

GQM22M5C2H5R6DB01L

TOKO / Murata

CAP CER 5.6PF 500V NP0 1111

На залиха: 174.864

$0.57187

C1206X139B3HACAUTO

C1206X139B3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 1.3PF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.212.562

$0.08247

1210Y1K00472KXT

1210Y1K00472KXT

Syfer

CAP CER 4700PF 1KV X7R 1210

На залиха: 261.718

$0.38209

C320C822G3G5TA7301

C320C822G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв