VJ1206Y102KXCMP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206Y102KXCMP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06905
Листови со податоци онлајн
VJ1206Y102KXCMP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D8R2CXXAC

VJ0805D8R2CXXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 390.655

$0.25598

MA0603CG111J500

MA0603CG111J500

Meritek

CAP CER 110PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 7.299.270

$0.01370

VJ1210Y154KBAAT4X

VJ1210Y154KBAAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.15UF 50V X7R 1210

На залиха: 173.544

$0.57622

RDER72A333K1P1H03B

RDER72A333K1P1H03B

TOKO / Murata

CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL

На залиха: 185.185

$0.54000

1825Y0250331KCR

1825Y0250331KCR

Syfer

CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 1825

На залиха: 45.168

$2.43530

2225Y0160332GFT

2225Y0160332GFT

Syfer

CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 19.387

$6.70521

C901U331KUYDCA7317

C901U331KUYDCA7317

KEMET

CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL

На залиха: 325.839

$0.30690

CKC21X153GDGAC7210

CKC21X153GDGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 15NF 1000VDC C0G

На залиха: 35.955

$3.33746

1206VC104KAT2A

1206VC104KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206

На залиха: 135.135

$0.74000

885012207020

885012207020

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 0.47UF 10V X7R 0805

На залиха: 909.090

$0.11000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв