04023C103KAT2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
04023C103KAT2A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
753853
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
04023C103KAT2A PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.56mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0500121GCT

1210Y0500121GCT

Syfer

CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 129.428

$0.77263

VJ0402D390MLAAJ

VJ0402D390MLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 616.674

$0.16216

C0402C161G4JAC7867

C0402C161G4JAC7867

KEMET

CAP CER 160PF 16V U2J 0402

На залиха: 1.403.902

$0.07123

1812J1K50822JXR

1812J1K50822JXR

Syfer

CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 1812

На залиха: 113.082

$0.88431

GCM31A5C2J120JX01J

GCM31A5C2J120JX01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 879.275

$0.11373

1210J6300270FAT

1210J6300270FAT

Syfer

CAP CER 27PF 630V C0G/NP0 1210

На залиха: 73.617

$1.49422

1210Y0500152FCR

1210Y0500152FCR

Syfer

CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 69.146

$1.59082

04025A3R6CAT2A

04025A3R6CAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402

На залиха: 1.731.601

$0.05775

2225J0160222KCR

2225J0160222KCR

Syfer

CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 50.450

$2.18036

C318C332J1G5TA7301

C318C332J1G5TA7301

KEMET

CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 623.014

$0.16051

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв