VJ0603D4R7CLCAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603D4R7CLCAC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.16010
Листови со податоци онлајн
VJ0603D4R7CLCAC PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603C361G8HACAUTO

C0603C361G8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 360PF 10V ULTRA STA

На залиха: 5.980.861

$0.01672

1812Y1K00682MER

1812Y1K00682MER

Syfer

CAP CER 6800PF 1KV X7R 1812

На залиха: 102.236

$0.97812

1111J1500910GQT

1111J1500910GQT

Syfer

CAP CER 91PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 76.145

$1.44461

1825J1K00391FCR

1825J1K00391FCR

Syfer

CAP CER 390PF 1KV C0G/NP0 1825

На залиха: 24.765

$5.24916

C0603C223K3REC7867

C0603C223K3REC7867

KEMET

CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603

На залиха: 3.092.145

$0.03234

2220Y0100560JCT

2220Y0100560JCT

Syfer

CAP CER 56PF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 49.898

$2.20448

0805J2500620GUT

0805J2500620GUT

Syfer

CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 106.719

$1.03074

C317C759D5G5TA

C317C759D5G5TA

KEMET

CAP CER 7.5PF 50V NP0 RADIAL

На залиха: 175.438

$0.57000

GRM0335C1H8R0CA01D

GRM0335C1H8R0CA01D

TOKO / Murata

CAP CER 8PF 50V NP0 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

VJ0603D470GLBAP

VJ0603D470GLBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 227.515

$0.43953

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв