2225J2K50331MXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J2K50331MXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 330PF 2.5KV X7R 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.16288
Листови со податоци онлајн
2225J2K50331MXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:2500V (2.5kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y6300103JXR

1825Y6300103JXR

Syfer

CAP CER 10000PF 630V X7R 1825

На залиха: 53.213

$2.06715

VJ0603D240MLPAJ

VJ0603D240MLPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 867.829

$0.11523

0603J0250681GFT

0603J0250681GFT

Syfer

CAP CER 680PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 250.733

$0.39883

2220J1K00471KXR

2220J1K00471KXR

Syfer

CAP CER 470PF 1KV X7R 2220

На залиха: 91.368

$1.20392

1808J1K20471GCT

1808J1K20471GCT

Syfer

CAP CER 470PF 1.2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 117.011

$0.85462

GJM1555C1H1R0CB01D

GJM1555C1H1R0CB01D

TOKO / Murata

CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 833.333

$0.12000

0603J0502P00CQT

0603J0502P00CQT

Syfer

CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 385.237

$0.25958

1210Y0630181GFR

1210Y0630181GFR

Syfer

CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 96.941

$1.13470

VJ0603D100MXXAP

VJ0603D100MXXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 954.653

$0.10475

CGA3E2C0G1H2R2C080AA

CGA3E2C0G1H2R2C080AA

TDK Corporation

CAP CER 2.2PF 50V C0G 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв