2225J0160183KFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J0160183KFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.018UF 16V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.69726
Листови со податоци онлајн
2225J0160183KFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.018 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1608JB1H684K080AB

C1608JB1H684K080AB

TDK Corporation

CAP CER 0.68UF 50V JB 0603

На залиха: 370.370

$0.27000

1825J0500124FCR

1825J0500124FCR

Syfer

CAP CER 0.12UF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 7.468

$14.72856

CGA2B3X8R1E153M050BE

CGA2B3X8R1E153M050BE

TDK Corporation

CAP CER 0.015UF 25V X8R 0402

На залиха: 2.278.423

$0.04389

CC45SL3AD470JYNNA

CC45SL3AD470JYNNA

TDK Corporation

CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL

На залиха: 294.117

$0.34000

2220Y1K00821MDT

2220Y1K00821MDT

Syfer

CAP CER 820PF 1KV X7R 2220

На залиха: 59.564

$1.84675

C1206C471J2GACTU

C1206C471J2GACTU

KEMET

CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 200.000

$0.50000

1812Y0250124FCR

1812Y0250124FCR

Syfer

CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 15.699

$8.91758

GRT1555C1H330JA02D

GRT1555C1H330JA02D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 15.455.950

$0.00647

CKC18X223MCGAC7800

CKC18X223MCGAC7800

KEMET

KC-LINK 1812 22NF 500VDC C0G

На залиха: 81.141

$1.35566

PD0070WJ30136BJ1

PD0070WJ30136BJ1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 300PF 14KV R85 DISK

На залиха: 160

$873.43000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв