1812Y0250100FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0250100FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.63277
Листови со податоци онлајн
1812Y0250100FCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0630183JDT

1812J0630183JDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 63V X7R 1812

На залиха: 86.214

$1.27589

0805Y0160181GCT

0805Y0160181GCT

Syfer

CAP CER 180PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 374.700

$0.26688

0805J0160562JXT

0805J0160562JXT

Syfer

CAP CER 5600PF 16V X7R 0805

На залиха: 557.040

$0.17952

2220Y1K00104KDR

2220Y1K00104KDR

Syfer

CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220

На залиха: 38.979

$2.82198

1206J0250270JFT

1206J0250270JFT

Syfer

CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 343.642

$0.29100

0505J0501P10BQT

0505J0501P10BQT

Syfer

CAP CER 1.1PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 221.877

$0.45070

GCE188R71H182MA01J

GCE188R71H182MA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 3.972.983

$0.02517

1210Y0250122MDR

1210Y0250122MDR

Syfer

CAP CER 1200PF 25V X7R 1210

На залиха: 189.229

$0.52846

0603Y1000270GCR

0603Y1000270GCR

Syfer

CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 459.157

$0.21779

C321C161K3G5TA

C321C161K3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 160PF 25V C0G 10%

На залиха: 940.468

$0.10633

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв