C0603X301K1HAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603X301K1HAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 300PF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01122
Листови со податоци онлајн
C0603X301K1HAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:300 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.95mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y0630151KDT

1808Y0630151KDT

Syfer

CAP CER 150PF 63V X7R 1808

На залиха: 217.974

$0.45877

0505J0500240JQT

0505J0500240JQT

Syfer

CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 181.461

$0.55108

1808Y1K04P70BCR

1808Y1K04P70BCR

Syfer

CAP CER 4.7PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 118.044

$0.84714

0805J0253P90DFT

0805J0253P90DFT

Syfer

CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 472.009

$0.21186

CDR31BP300BJZPAT

CDR31BP300BJZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 100V 5% BP 0805

На залиха: 304.794

$0.32809

1812Y1000273KER

1812Y1000273KER

Syfer

CAP CER 0.027UF 100V X7R 1812

На залиха: 107.404

$1.02417

0805Y1000391GCR

0805Y1000391GCR

Syfer

CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 381.286

$0.26227

VJ1206Y153KBCAT4X

VJ1206Y153KBCAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206

На залиха: 627.155

$0.15945

C1210X473M8JACAUTO

C1210X473M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.047UF 10V U2J 1210

На залиха: 831.324

$0.12029

0805Y1500820GQT

0805Y1500820GQT

Syfer

CAP CER 82PF 150V C0G/NP0 0805

На залиха: 102.866

$1.06935

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв