2225J5000224KDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J5000224KDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.79551
Листови со податоци онлајн
2225J5000224KDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.22 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X223GAGECAUTO

C1206X223GAGECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 22NF 250V C0G 2%

На залиха: 271.525

$0.36829

AC0402BRNPO9BNR80

AC0402BRNPO9BNR80

Yageo

CAP CER 0.8PF 50V C0G 0402

На залиха: 5.170.630

$0.01934

1825J1K20821GCR

1825J1K20821GCR

Syfer

CAP CER 820PF 1.2KV C0G/NP0 1825

На залиха: 37.523

$3.19802

GMC10CG1R0B100NTD

GMC10CG1R0B100NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 3.333.333

$0.03000

FK16X7R2A683KN006

FK16X7R2A683KN006

TDK Corporation

CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL

На залиха: 825.218

$0.12118

0603Y5000680GCT

0603Y5000680GCT

Syfer

CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 0603

На залиха: 382.614

$0.26136

SA102A331KAC

SA102A331KAC

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 200V NP0 AXIAL

На залиха: 702.247

$0.14240

C0603X301K1HAC7867

C0603X301K1HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 300PF 100V ULTRA ST

На залиха: 8.912.655

$0.01122

1808Y0630151KDT

1808Y0630151KDT

Syfer

CAP CER 150PF 63V X7R 1808

На залиха: 217.974

$0.45877

0505J0500240JQT

0505J0500240JQT

Syfer

CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 181.461

$0.55108

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв