C2012JB1C226M125AC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C2012JB1C226M125AC
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 22UF 16V JB 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
3011
Единечната цена
$0.70000
Листови со податоци онлајн
C2012JB1C226M125AC PDF
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Last Time Buy
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:JB
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0500471JAT

1812J0500471JAT

Syfer

CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 101.231

$1.08662

C1206C685J9RACTU

C1206C685J9RACTU

KEMET

CAP CER 6.8UF 6.3V X7R 1206

На залиха: 216.450

$0.46200

VJ1206A8R2CXBMC

VJ1206A8R2CXBMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 449.984

$0.22223

1210Y0250274KXR

1210Y0250274KXR

Syfer

CAP CER 0.27UF 25V X7R 1210

На залиха: 220.609

$0.45329

2211YA250271JCTSP

2211YA250271JCTSP

Syfer

CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 53.832

$2.04336

VJ0805D621JLXAR

VJ0805D621JLXAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 620PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 325.520

$0.30720

2220J0500125KDR

2220J0500125KDR

Syfer

CAP CER 1.2UF 50V X7R 2220

На залиха: 38.169

$3.14384

1210Y5000681KDR

1210Y5000681KDR

Syfer

CAP CER 680PF 500V X7R 1210

На залиха: 254.647

$0.39270

GCM155R72A152MA37J

GCM155R72A152MA37J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 15.267.175

$0.00655

1812Y2000181JAT

1812Y2000181JAT

Syfer

CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 91.212

$1.20597

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв