C1206X919C3HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X919C3HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 9.1PF 25V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06227
Листови со податоци онлајн
C1206X919C3HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:9.1 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y5000153JXT

1812Y5000153JXT

Syfer

CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812

На залиха: 127.297

$0.78556

GCM1885C1H4R4DA16J

GCM1885C1H4R4DA16J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.968.891

$0.05079

0603J0630821JDR

0603J0630821JDR

Syfer

CAP CER 820PF 63V X7R 0603

На залиха: 529.717

$0.18878

VJ0402A270JXQCW1BC

VJ0402A270JXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 10V C0G/NP0 0402

На залиха: 6.293.266

$0.01589

2220Y0630125KXR

2220Y0630125KXR

Syfer

CAP CER 1.2UF 63V X7R 2220

На залиха: 48.596

$2.26352

1825Y0160122KCT

1825Y0160122KCT

Syfer

CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 51.156

$2.15028

UHV-243A

UHV-243A

TDK Corporation

CAP CER 400PF 40KV Z5T DISK

На залиха: 2.234

$58.18000

1206Y1K50680KCT

1206Y1K50680KCT

Syfer

CAP CER 68PF 1.5KV C0G/NP0 1206

На залиха: 442.634

$0.22592

UMK105CG181JV-F

UMK105CG181JV-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 180PF 50V NP0 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C1210C562K1HACAUTO

C1210C562K1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 5.6NF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.773.993

$0.05637

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв