CBR04C819B5GAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CBR04C819B5GAC
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER RF .81PF 50V +/-0.1 PF C
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11017
Единечната цена
$0.19000
Листови со податоци онлајн
CBR04C819B5GAC PDF
 • серија:CBR-SMD RF C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.1 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J2506P80DFT

0805J2506P80DFT

Syfer

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 466.483

$0.21437

C320C150J3G5TA7301

C320C150J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

1206Y2500221JDR

1206Y2500221JDR

Syfer

CAP CER 220PF 250V X7R 1206

На залиха: 282.270

$0.35427

VJ0805Y223KXBAP

VJ0805Y223KXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805

На залиха: 1.416.029

$0.07062

C316C131FAG5TA

C316C131FAG5TA

KEMET

CAP CER 130PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 188.033

$0.53182

0805Y0630683KER

0805Y0630683KER

Syfer

CAP CER 0.068UF 63V X7R 0805

На залиха: 343.784

$0.29088

C0805C332J5GACAUTO

C0805C332J5GACAUTO

KEMET

CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 175.438

$0.57000

C1210C200G1HACAUTO

C1210C200G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 20PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.263.264

$0.07916

0603Y0160271MXR

0603Y0160271MXR

Syfer

CAP CER 270PF 16V X7R 0603

На залиха: 922.424

$0.10841

C921U820JYSDAAWL45

C921U820JYSDAAWL45

KEMET

CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 1.165.501

$0.08580

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв