1825Y0100334KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y0100334KCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.33UF 10V C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.43455
Листови со податоци онлајн
1825Y0100334KCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.33 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HC1206CG470G631

HC1206CG470G631

Meritek

CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 436.109

$0.22930

GCJ31MR71E224MA01L

GCJ31MR71E224MA01L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 463.349

$0.21582

1808J5000152KCT

1808J5000152KCT

Syfer

CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 224.688

$0.44506

1808J1K00181FFT

1808J1K00181FFT

Syfer

CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 55.773

$1.97226

C328C519DAG5TA

C328C519DAG5TA

KEMET

CAP CER 5.1PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 364.458

$0.27438

GMC04CG560F50NT

GMC04CG560F50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 16.949.152

$0.00590

1111Y1000510GQT

1111Y1000510GQT

Syfer

CAP CER 51PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 69.362

$1.58587

GJM1555C1H6R5BB01D

GJM1555C1H6R5BB01D

TOKO / Murata

CAP CER 6.5PF 50V NP0 0402

На залиха: 3.685.956

$0.02713

1808Y3K00390JCT

1808Y3K00390JCT

Syfer

CAP CER 39PF 3KV C0G/NP0 1808

На залиха: 248.034

$0.40317

C5750JB2A335M230KA

C5750JB2A335M230KA

TDK Corporation

CAP CER 3.3UF 100V JB 2220

На залиха: 49.107

$2.24000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв