RCER72J103K2K1H03B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCER72J103K2K1H03B
Производителот
TOKO / Murata
Опис
CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25410
Листови со податоци онлајн
RCER72J103K2K1H03B PDF
 • серија:RCE
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
 • висина - седење (макс):0.236" (6.00mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0630561FCR

1210Y0630561FCR

Syfer

CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 72.677

$1.51354

1812Y0250390GFT

1812Y0250390GFT

Syfer

CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 55.791

$1.97163

K101K10C0GH53L2

K101K10C0GH53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 2.512.562

$0.03980

C327C229BAG5TA

C327C229BAG5TA

KEMET

CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 309.827

$0.32276

2225J0160154KCT

2225J0160154KCT

Syfer

CAP CER 0.15UF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 34.422

$3.48605

C1210C183J3JACAUTO

C1210C183J3JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.018UF 25V U2J 1210

На залиха: 350.926

$0.28496

0805J2500240FUT

0805J2500240FUT

Syfer

CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 77.302

$1.42299

2225J5000274JXR

2225J5000274JXR

Syfer

CAP CER 0.27UF 500V X7R 2225

На залиха: 37.671

$2.91998

CKC21X563MWGAC7210

CKC21X563MWGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 56NF 650VDC C0G

На залиха: 58.917

$1.86701

1210Y0250100FCT

1210Y0250100FCT

Syfer

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 72.547

$1.51624

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв