1206Y0630472JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0630472JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 63V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.23232
Листови со податоци онлајн
1206Y0630472JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X121F8HAC7867

C0603X121F8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 120PF 10V ULTRA STA

На залиха: 3.050.640

$0.03278

0805J0250180JCT

0805J0250180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 708.014

$0.14124

C1206C360J1HAC7800

C1206C360J1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 36PF 100V ULTRA STA

На залиха: 4.784.688

$0.02090

1111Y1K0P300DQT

1111Y1K0P300DQT

Syfer

CAP CER 0.3PF 1KV C0G/NP0 1111

На залиха: 132.376

$0.75542

1825J6K00821MXR

1825J6K00821MXR

Syfer

CAP CER 820PF 6KV X7R 1825

На залиха: 108.688

$0.92006

GQM2195C2E160JB12D

GQM2195C2E160JB12D

TOKO / Murata

CAP CER 16PF 250V NP0 0805

На залиха: 349.650

$0.28600

1206Y6305P10DQT

1206Y6305P10DQT

Syfer

CAP CER 5.1PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 168.645

$0.59296

CKC21X512FWGACAUTO

CKC21X512FWGACAUTO

KEMET

KC-LINK 2220 5.1NF 650VDC C0G

На залиха: 37.028

$2.97066

VJ0805D201JXAAT

VJ0805D201JXAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 200PF 50V NP0 0805

На залиха: 353.481

$0.28290

VJ0805A6R8BXQCW1BC

VJ0805A6R8BXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.8PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.786.990

$0.05596

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв