C0805C153F5GAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C153F5GAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.015UF 50V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
447
Единечната цена
$3.16000
Листови со податоци онлајн
C0805C153F5GAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.015 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J0100561JXR

0805J0100561JXR

Syfer

CAP CER 560PF 10V X7R 0805

На залиха: 687.852

$0.14538

CC1812KKX7REBB102

CC1812KKX7REBB102

Yageo

CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812

На залиха: 83.333

$1.32000

C327C279D3G5TA

C327C279D3G5TA

KEMET

CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 364.458

$0.27438

1210J0630681KFR

1210J0630681KFR

Syfer

CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 179.962

$0.55567

1210J5000151GAR

1210J5000151GAR

Syfer

CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 134.087

$0.74578

1206J1000511KQT

1206J1000511KQT

Syfer

CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 117.627

$0.85014

C901U500JZSDAA7317

C901U500JZSDAA7317

KEMET

CAP CER 50PF 440VAC SL RADIAL

На залиха: 1.228.501

$0.08140

12107C333KAT1A

12107C333KAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 0.033UF 500V X7R 1210

На залиха: 216.450

$0.46200

C0603C200M3GACTU

C0603C200M3GACTU

KEMET

CAP CER 20PF 25V NP0 0603

На залиха: 2.098.635

$0.04765

VJ1206Y393JXJCW1BC

VJ1206Y393JXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.039UF 16V X7R 1206

На залиха: 456.058

$0.21927

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв